FFL Forwarder Sorumluluk Sigortası

FFL Forwarder Sorumluluk Sigortası

Ulusal ve uluslararası taşımacılık (Karayolu, Havayolu, Denizyolu, Demiryolu, Multimodal) ve depolama işleri yapan nakliyat firmalarının nakliye, taşıma, depolama işleri veya taşımacılığa ait diğer işler ile ilgili olsun, bedelli taşıma sözleşmelerinden doğan sorumluluklarını ve bunun yanı sıra malların taşınması veya depolanması ile bağlantılı olması halinde, taşımacılıkta alışılmış olan lojistik hizmetleri de poliçede belirtilen şart ve limitler ile teminat altına alan poliçedir.

Bugün lojistik sektörünün ana tedarikçisi sıfatına sahip olan Freight Forwarder şirketleri, gerek imza attıkları taşıma sözleşmeleri ve gerekse uymak zorunda oldukları uluslararası konvansiyonlar nedeniyle, Karayolu, Havayolu, Denizyolu, Demiryolu, Multimodal ve bu taşımalara bağlı depoculuk işlemleri sırasında oluşabilecek zararlar nedeniyle, kendilerine gelebilecek haklı veya haksız tüm taleplere karşı ilk muhatap olacak taraftır.

Bu nedenle Forwarder Sorumluluk Sigortası yaptırmayan tüm Freight Forwarder şirketleri yük hasarlarında veya yükün yanlış yere tesliminden doğabilecek tüm zararlarda açık hedef durumdadır. Forwarder Sorumluluk Sigortası haklı tazminat taleplerini poliçe şartları kapsamında yerine getirirken, haksız taleplere karşı da sigortalısını korumaktadır.

Esnek bir poliçe olup Freight Forwarder firmalarının operasyonel yapılarına ve ihtiyaçlarına göre terzi usulü teminat ve prim sağlanabilmektedir. Böylelikle Freight Forwarder firmaları gereksiz teminat ve primlerden korunmuş olurlar.

Daha detaylı bilgi için bizlerle irtibat kurabilirsiniz.


depo depo sorumluluk depocu sorumluluk ffl
depocu sorumluluk depo depocu ffl

Bize Ulaşın