Yat Sigortaları -Sayfa

Yat Sigortaları

Teknenizi her türlü deniz kazaları (batma,fırtına,çarpma,çatma,karaya oturma),yata ait makine veya teçhizatın yanında yatın veya servis botlarının çalınması,yangın,yıldırım,infilak,deprem gibi risklere karşı teminat altına alırken;yatın sebep olduğu bir kazada, limana,iskeleye ,yatın çarpıştığı diğer tekneye veya teknedeki kişilere gelebilecek zararlardan doğabilecek sorumluluklar da teminat güvencesindedir.

Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre hazırlanacak olan Yat sigorta teklifi almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Tekne/Yat İnşa Sigortası

Yeni inşa edilen veya kapsamlı tadilat gören tekneler için yapılan bu sigorta türü, bir yıldan uzun süreli (inşaat faaliyeti bitene kadar) olabilir.

Teminat altına alınan başlıca riskler;

Kızağa konmadan önceki riskler

Denize indirme riskleri

Donatana teslim ve seyir tecrübeleri sırasındaki riskler

Kızağa konma ve imalat sırasındaki riskler

Balıkçı Tekneleri Sigortası

Boyu 2,5 metreden büyük olan ve ticari olarak balık avlama ruhsatına sahip tekneler ile bunlara ilişkin diğer sigorta ettirilebilir menfaatlerin maruz kalabileceği rizikoları, Tekne Sigortası Genel Şartları ile poliçede belirlenen kloz ve özel şartlara bağlı olarak denizde ya da çekek yerinde teminat altına alır. Teminat kapsamına alınabilecek olan değerler şunlardır:

Gövde, makine ve teçhizat

Sandal ve botlar

Özel donanımlar

Telsiz, radar, sonar, uydu anten

Otomatik pilot, alarm

Balıkçılık ağ ve donanımlarının yangın, yıldırım veya gemi dışından kişilerin şiddet içeren hırsızlığı nedeniyle ziya veya hasara uğraması, geminin sigortalı tehlikelerden tam ziya sonucu balıkçılık donanımının tamamen ziya olması riskleri Çatışma mesuliyeti teminatı

Kaptan ve mürettebatın ferdi kaza sigortası

Gemi Tamircileri Sorumluluk Sigortası

Bir tersane işletiyorsanız işiniz gereği gemi tamirciliği faaliyetinden kaynaklanan büyük sorumluluklar üstleniyorsunuz demektir. Bakımınız altındaki gemilerin tamir sürecinde ufak bir ihmalin büyük sonuçlar doğurabileceğini biliyor, mesleğiniz riskleri düşünmeden yapabilmeniz için size özel çözümler sunuyoruz.

Gemi Tamircileri Sorumluluk Sigortası ürünümüz ile; sizin, çalışanlarınızın, aracılarınızın ya da taşeronlarınızın ihmalinden kaynaklanabilecek durumlarda üçüncü kişilere karşı oluşabilecek yükümlülüklerinizde size koruma sağlıyoruz.

Gemi Tamircileri Sorumluluk Sigortası ürünümüzle tanışın, mesleğinizi yerine getirirken tam kapsamlı güvencenin huzurunu yaşayın.

Marina İşletenleri Sorumluluk Sigortası

Bir marina/çekek yeri işletmecisi olarak bakımınız altında olan teknede meydana gelecek zarar ve ziyandan ve fiziksel yaralanma veya ölümden yasal olarak siz sorumlu olabilirsiniz. Bu sigorta, Sigortacı’nın Marina/Çekek Yeri İşletmecileri Sorumluluk Sigortası’na ilişkin klozlara tabi olarak, mutabakata varılan üst limite kadar bu tür yükümlülüklere ve yasal savunma masraflarına karşı size koruma sağlar.


Bize Ulaşın